قیمت کیف چرم حکاکی شده اصل با ظرافت بسیار بالا

از دیرباز استفاده از منسوجات چرمی مثل کفش و کیف چرم در بین افراد جایگاه خاصی داشته است که علاوه بر طول عمر بالا هیچگاه از مد نمی افتند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

قیمت کیف چرم حکاکی شده اصل با ظرافت بسیار بالا

کیف چرم حکاکی شده

کیف چرم حکاکی شده

حکاکی بر روی چرمهای طبیعی به وسیله روشهای مختلفی انجام می گیرد که یکی از آنها با استفاده از اجسام داغ است که که این جسم داغ عمدتا از جنس فلز می باشد که پس از اینکه بر روی چرم قرار می‌ گیرد نقش حک شده بر روی آن بر روی چرم می‌افتد.

روش دیگر نیز با استفاده از دستگاه لیزر است که یکی از سریع ترین و همچنین دقیق ترین روشهای حکاکی بر روی چرم می باشد که طرح مورد نظر را به دستگاه می‌ دهند و سپس دستگاه آن نقش را بر روی چرم پحک می کند.

راه دیگر نیز استفاده از سوزن کاری است که در این روش از اجسام نوک تیزی همانند سوزن برای حکاکی استفاده می کنند و روش آخر نیز با استفاده از قلم و به وسیله دست انجام می‌ شود که محبوب‌ ترین حکاکی بر روی چرم این روش است که دارای ارزش بسیار بالایی نیز می باشد.

در ادامه قصد داریم تا شما را با تعدادی از راههای تشخیص چرم اصل از انواع مصنوعی آشنا نماییم چرا که اگر شما عزیزان تصمیم به خرید یک محصول چرمی را داشته باشید باید راههای تشخیص آن را از چرمهای مصنوعی بدانید تا بتوانید خرید مناسبی را انجام دهید.

چرم یکی قدیمی ترین اجناس در تولید لباسهای مختلف و همچنین کیف و کفش می باشد و سالهای زیادی است که انسانها به دلیل کیفیت چرم طبیعی و دوام بالای آن و همچنین نر و انعطاف پذیری که دارد از آن برای وسایل مختلف خود استفاده می نمایند که بعد از گذشت سالها نیز کیفیت خود را از دست نمی‌ دهد و زیبایی خود را حفظ می کند البته تشخیص چرم طبیعی نیاز به مهارت دارد که تعدادی از راههای تشخیص ساده تر آن را برای شما شرح می دهیم.

یک روش برای تشخیص انواع طبیعی و مصنوعی چرم به وسیله قطره آب می باشد که برای این کار قطره ای آب را بر روی آن محصول بریزید و چند لحظه صبر کنید در صورتی که آب به آرامی در چرم فرو رود و جذب گردد به این معنا می باشد که چرم از مرغوبیت خوبی برخوردار است اما اگر آب از روی چرم جذب نشود و اصطلاحا سر بخورد امکان تقلبی بودن آن زیاد است.

این روش بیشتر برای تشخیص دادن چرمهای طبیعی از محصولات فومی مورد استفاده قرار می گیرد چرا که فومها به خاطر ساختار پلاستیکی که دارند توانایی جذب آب را ندارند و و این در حالی است که چرم طبیعی بر روی سطح خود دارای منافذ ریزی می باشد که آب را به آرامی جذب می کند و در اینجا نکته مهمی که وجود دارد این است که حتماً فقط از یک قطره آب برای این تست استفاده کنید چرا که چرم طبیعی در اثر آب دچار لکه می گردد و پاک کردن آن کاری بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است.

روش دیگر با استفاده از بررسی کردن لایه های چرم است که محصولاتی که از چرمهای طبیعی و مرغوب تهیه شده اند به صورت یک تکه می باشند و لایه لایه نیستند و هیچ گونه چسب و یا ماده اضافی در داخل آنها دیده نمی شود که این روش بیشتر در هنگام خرید انواع کمربند کارایی دارد چرا که سایر محصولات ممکن است در داخل آنها آستر وجود داشته باشد که دیدن لایه های چرم را غیر ممکن خواهد کرد.

روش سوم بررسی کردن پرزهای چرم است که در مورد چرمهای طبیعی در قسمت پشت چرم پرزهای ریزی مشاهده می شود و اگر بر روی آن دست بکشید سطح آن صیقلی و صاف نمی باشد.

کیف چرم قیمت مناسب

کیف چرم قیمت مناسب یک راه دیگر برای تشخیص نیز مشاهده حفره هایی است که بر روی سطح چرمهای طبیعی وجود دارد چرا که چرم طبیعی در حقیقت پوست یک حیوان است که در ابتدا از مو پوشیده شده بوده است و که این موها در فرآیندهای دباغی از سطح پوست کنده شده اند اما جای آنها بر روی پوست از بین نمی رود و اگر با دقت به سطح چرم نگاه کنید حفره های ریزی را که در حقیقت جای همان ریشه های موی حیوان هستند بر روی آن مشاهده می کنید که برای این کار اگر از ذره بین استفاده کنید راحت تر می توانید این کار را انجام دهید.

روش دیگر بررسی لبه های چرم است که نباید صاف و کاملاً هموار باشد و همیشه چرمهای طبیعی در لبه های خود کمی ناهمواری دارند.

یک راه دیگر مشاهده سطح چرم است که بر روی آن یک سری چین و چروک و خطوط خاصی دیده می‌شود و گاهی اوقات خالهایی نیز بر روی سطح چرم مشاهده می گردد همچنین برای تشخیص چرم طبیعی می توانید آنها را کمی تا کنید و سپس باز نمایید که اگر بر روی چرم رد تا کردن باقی ماند نشان دهنده اصل بودن جرم است در صورتی که در انواع مصنوعی هیچگونه ردی از تا شدن بر روی سطح چرم باقی نمی ماند.

راه آسان دیگر نیز برای تشخیص چرمهای طبیعی و مصنوعی بو کردن آنها است که چرمهای طبیعی دارای یک عطر خاصی می باشند در حالیکه انواع مصنوعی در صورت بوئیده شدن بویی همانند ترکیبی از چسب با پلاستیک را دارند.

روش دیگری که وجود دارد تست پارگی می باشد که این تست غالباً توسط تولیدکنندگان انجام می گیرد چرا که مصرف کننده امکان انجام این تست را ندارد که در این روش یک نوار باریک از جرم را جدا می‌ کنند و از دو طرف می کشند که در اگر چرم طبیعی باشد در اثر این کشیدگی پاره نمی شود.

این روش بیشتر برای تشخیص دادن چرمهای طبیعی از محصولات فومی مورد استفاده قرار می گیرد چرا که فومها به خاطر ساختار پلاستیکی که دارند توانایی جذب آب را ندارند و و این در حالی است که چرم طبیعی بر روی سطح خود دارای منافذ ریزی می باشد که آب را به آرامی جذب می کند و در اینجا نکته مهمی که وجود دارد این است که حتماً فقط از یک قطره آب برای این تست استفاده کنید چرا که چرم طبیعی در اثر آب دچار لکه می گردد و پاک کردن آن کاری بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است.

تست دیگر با توجه به سوراخ نشدن چرم است که این روش نیز توسط تولیدکنندگان قابلیت بررسی دارد و گفته می‌ شود که چرم اصل به وسیله هر وسیله ای قابل سوراخ شدن نیست و فقط برای سوراخ شدن آن باید از سمبه های مخصوص استفاده کرد که برای این منظور از چکش استفاده می کنند تا سمبه بتواند در سطح چرم سوراخ ایجاد کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما